Zakladatelé
Organizátor a hráč Vladimír Janeček, bratři František, Josef, Jaroslav a Bohumil Danielové, jejich bratránci Rudolf a Jaroslav Danielové, Jaroslav, Bohumil a František Šmardové, František Večeřa, Bedřich Špaček, Jindřich Janeček, Rudolf a Josef Valachovi, Jaroslav Čuhel, Květoslav Hřebíček, František Sedlák (1. kapitán, často i soudcoval zápasy), Jaroslav Valík, Karel Veselský, Antonín Kotlán.
2. generace
Jaromír Večeřa, Bedřich Šmarda, Jan a Věroslav Havelkovi, František Valach, Oldřich Nečesánek, Jaroslav Tomášek, Rudolf Kocián, Rudolf Hřebíček, Oldřich Ostrý, Zdeněk Daniel, Jan a František Čuhlovi, František Matoušek, Miroslav Juříček, František Štourač, Miroslav Dvořáček, Antonín Job.
První registrovaní
Jan a Věroslav Havelkovi, Bedřich Šmarda, Rudolf Kocián, František Valach, Jaroslav Tomášek, Oldřich Nečesánek, Oldřich Ostrý, Jaroslav a Bohumil Danielové, Jaromír a František Večeřovi. Z Ujčovského, zatím neregistrovaného týmu, přišli Jiří Krčál, Milan Krčál (dotáhl to z našich fotbalistů nejdál - byl v dorostenecké reprezentaci a hrál ligu za Královo Pole), Ladislav Ochotný, Jan, Zdeněk a Jiří Čuhlovi.
Pováleční hráči
Josef Šimek, Josef Doležal, Oldřich Kubík, Josef Večeřa, Jaroslav Mareš, Raimund Trentin, Antonín Durda, Antonín Doležal, Eduard Kintr, Vladimír Štourač, Milan Valný, Bohumír Doležal, Jaroslav Ondráček, Josef, Jaromír a Antonín Uhlířovi, Josef Juračka, Otto Kunc, Bohumil Humpolíček, Bohumil Ostrý, Karel Ulrich, Karel Čupr, Jan Havlíček, František Štourač, Antonín Doležal, Miroslav Nováček, Zdeněk Proks, Josef Vejpustek, Jan Bednář, Josef Bureš, Josef Mitáš, Ladislav Špaček, Ladislav Ptáček, Mirko Tomášek, Mojmír Večeřa, Jiří Šikula, Otakar a Jinřich Ostrýžovi, Miloslav Polák, František Flajtinger, Adolf Knoflíček, Václav Vázler, Miroslav Kokrda, Bohumil Písařík, Hulák, Příborský, Daneš.
60. léta
Emil a Josef Halvové, Josef a Bohumil Bučkové, Jiří a František Večeřovi, Josef Markytán, Josef Šíma, Ladislav Nečesánek, Jaroslav Tomášek ml., František Fiala, Jaromír Kotlán, Haška, Jaroslav a Emil Kotlánovi, František Ostrý, Antonín Šíp, Karel Veselský, Jaroslav Havlíček, Jan Havelka ml., Oldřich Tomášek, Oldřich Nečesánek ml., Josef Zeman, Rudolf Hřebíček ml., Miroslav Vázler, Josef Jurka, Jaroslav Jež, Miroslav Dostál.
70. - 80. léta
Václav Skokan, Oldřich Nečesánek, Jaroslav Tomášek ml., J.Markytán, J.Halva, J.Večeřa, Josef Sedlák, J.Buček, Jaromír Uhlíř, Miloš Havelka, František Dospíšil, Jindřich Ostrýž, Josef Šíma, Vladimír Menšík, Emil Kotlán, Oldřich Kryčer, Antonín Matoušek, Jiří Jandelka, Josef Šudoma, Petr Soudek, Josef Vlha (hrál za dorost Interu Bratislava), Vladimír Valach, František Nepejchal, Miroslav Pikhart, Ivan Matoušek, Hynek Jurman, Zdeněk Čupr, Jan Havlíček, Vladimír Beran, Zdeněk Fučík, Milan Ondráček, Jiří a Miroslav Štarhovi z Koroužného, Luboš Polák, Miroslav Jakubec, Miroslav a Pet Flajtingerovi, Miroslav Holý, Luboš Mošner, Ladislav Humpolíček, Miroslav Nečesánek, Karel Kučera, Bronislav Valdhans, Robert Škrabal, Ladislav Havlíček, Bohumil Vícha, Eduard Jahoda, Mirek a Milan Tomáškovi, Miloš Toman, Vasil Macinský, Petr Punčochář, Jaroslav Lorenc, Jaromír Jurman, Jaroslav Hošek, Pavel Dufek.
90. léta
Karel a Pavel Veselští, František Štourač, Petr Tužinský, Petr a Božik Ostří, Jinřich Kintr, Zdeněk Ludvík, Milan Špička, Zdeněk Sova, Oldřich Tomášek ml., Kamil Tužinský, Igor Vácha, Martin Šikula, Josef Vojta, Pavel Bukáček, Pavel Lorenc, Dušan Vícha, Pavel Jež, Oldřich Nečesánek, Petr Nepejchal, Jaroslav Kotlán, Miloš Vrzal, Jaroslav Fučík, Petr Skokan, Zdeněk a Jiří Lukáškovi, Martin Bárta, Libor Švanda, František Humpolíček, Pavel Houdek, Pavel Beneš, Pavel Rössler, Tomáš Vrzal, Radek Nečesánek, Oskar Jančík, Zdeněk Vičar.
Galerie slavných
Jan Havelka
(2. 11. 1918 - 6. 5. 1983)
Od mládí rád sportoval, k čemuž ho vedl otec, který dlouhá léta fotbalisty připravoval. V roce 1943 byl prvním jednatelem založené TJ a zůstal jím až do své smrti. Vynikající hráč proslavený tvrdými ranami šajtlí z levého křídla. V pokročilém věku zaskočil i v brance. Po ukončení aktivní činnosti zůstal obětavým funkcionářem, pomezním rozhodčím a pověstným temperamentním fanouškem.
František Večeřa
(10. 8. 1911)
Technický záložník, který hrál fotbal od patnácti let s prvními zakladateli této hry ve Štěpánově. Dočkal se ještě registrované soutěže, protože hrál do svých 40 let. Pak se stal funkcionářem, trenérem dorostu i mužů a správcem hřiště.
František Valach
(29. 3. 1922)
Řízný levý obránce, který občas zaskočil i na jiných postech. Začínal v dorostu a do mužů přešel v době dokončování původního travnatého hřiště, takže aktivně pamatuje registrované začátky. Stabilně hrál do svých 36 let, pak ještě občas vypomáhal, trénoval žáky a léta pracoval jako funkcionář.
Jindřich Ostrýž
(8. 2. 1939)
Největší kanonýr v historii štěpánovské kopané. Začínal v 10 letech za žáky, v dorostu hrával půl roku přáteláky za Královo Pole a před vojnou přešel v roce 1958 do mužské kategorie. Po návratu z vojny střílel soupeřům z okresní soutěže stejný počet gólů, jaké bylo číslo kola. Vydržel to až do 7. kola, kdy dal ve Sklenném 7 branek. Za sezónu střílel kolem 50 branek, takže celkový počet se blíží číslu 1000. Ještě v sezóně 1973-74 byl nejlepším střelcem okresního přeboru. S aktivní kariérou skončil v roce 1976.
František Večeřa ml.
(23. 1. 1948)
Jeden z nejlepších odchovanců naší kopané, vynikající záložník a střelec. Za Štěpánov odehrál vlastně jen jaro 1966, kdy měl jako 18 debutant lví podíl na vzestupu mužstva. Pak odešel do Bystřice a v roce 1967 do Blanska, kde hrál divizi za ČKD až do roku 1981. Závodně hrál i hokej za Nedvědici a Metru Blansko.
Vladimír Beran
(6. 7. 1948)
Výborný technický hráč, který působil před Štěpánovem v Dolní Rožínce, Bystřici a krátce i Králově Poli, kde hrál 3. ligu. Měl talent na všechny sporty, ve Štěpánově založil košíkovou. Po přestupu do našeho mužstva se stal tvůrcem hry, střelcem, rozehrávačem standartních situací. Po ukončení kariéry výborně trénoval žáky, které ke kopané vedl i v rámci základní školy, kde byl učitelem a ředitelem.
František Nepejchal
(25. 4. 1955)
Jako žák a dorostenec hrával více v záloze, v mužích se prosazoval hlavně v útoku. Debutoval v roce 1973 a po vojně nahradil na hrotě J. Ostrýže. Střelec důležitých branek, v sezóně 1984-85 nejlepší střelec okresního přeboru.
Kanonýři
Štěpánov měl vždy štěstí na hráče, kteří dokázali střílet góly ve velkém. Řadu let neměl v okresu konkurenci Jindřich Ostrýž. Od sezóny 1973-74 sleduje okresní fotbalový svaz tabulku střelců a právě v tomto prvním ročníku Ostrýž vyhrál i přesto, že mu bylo 35 let. Ve stejné sezóně zvítězil mezi dorostenci Hynek Jurman. Mezi dorostenci vyhrál sezónu 1976-77 Lubomír Polák, vyhlášenými střelci mezi dorostenci byli i Jiří Štarha, Petr Flajtinger, Petr Punčochář, Igor Vácha, Štěpán Chalupník. Mezi žáky se prosazovali Vladimír Beran ml., Miloš Vrzal a především Martin Horák, který zvítězil v sezóně 1988-89 se 48 brankami a o rok později dokonce s 58 góly! To nezůstalo bez povšimnutí, a tak v dorosteneckém věku přestoupil do Žďáru nad Sázavou, kde hrál tehdy 2. nejvyšší dorosteneckou soutěž (spolu s dalšími "štěpáňáky" záložníkem Michalem Nepejchalem a krátce i obráncem Petrem Skokanem). Po přechodu k mužům přestoupil do Bystřice, kde už hrál výše zmiňovaný Vl.Beran ml. (v roce 1998 je následoval i Miloš Vrzal). Mezi muži byl vyhlášeným střelcem Josef Vlha, Vladimír Valach, Vladimír Beran, Luboš Polák (třetí v sezóně 1989-90) a František Nepejchal (vítěz 1984-85).
Rozhodčí
Mezi rozhodčími se z našeho oddílu představil nejdříve Jan Havelka, po něm Milan Tomášek, který pískal i vyšší krajské soutěže a krátce i Bohumil Buček, František Havelka, Milan Valný ml., Hynek Jurman. Na konci 90. let 20.st. začali "pískat" Oldřich Tomášek ml. a Miloš Toman (z Pivonic).